Зображення ликів святих, інакше кажучи, ікони, з незапам’ятних часів вважалися благочестивим і значущим подарунком. Якщо людина вирішила піднести в дар святий лик, значить, він душевно цінує свого обдаровуваного і щиро бажає йому добра. Дарування ікон – справжня традиція у християн, і вона доречна тільки для віруючих людей. Тому, перш ніж приймати рішення подарувати ікону, переконайтеся, що вашому презенту будуть раді і не сприймуть його в багнети. Вибір певного святого образу залежить від того, який привід дарування, і хто безпосередньо отримає ваш подарунок.

На які свята доречно вручити ікону?
Подарувавши святий образ, ви тим самим проявите турботу про свою близьку людину, адже кожен новопридбаний в будинку образ – це частка благословення від Святого Духа. Багатьох хвилює питання, чи можна дарувати ікони в традиційні свята в якості основного подарунка? Однозначно – так. Але не варто забувати про те, що зображення лику святого дарується для молитов, прохання допомоги в мирних справах, тому до вибору небесного покровителя підійдіть з усією серйозністю.

День народження.
На особисте свято в честь дня народження прийнято дарувати ікони з зображенням іменного святого-покровителя. Також в якості подарунка можна піднести образок з Ангелом-Хранителем. Ваш подарунок буде оцінений по достоїнству віруючим іменинником.

Андрій з іконою

Вінчання.
Для великого таїнства – вінчання – дарують одночасно дві значущі ікони. Виберіть рівні за розміром образи Господа Вседержителя, також образ Пресвятої Богородиці. За звичаєм святі лики молодим купують батьки, але цей момент не має принципового значення. Після використання на вінчанні вони зберігаються як сімейна реліквія і передаються дітям з покоління в покоління.

Вінчальна пара

Народження/хрещення дитини.
На оглядини або на хрещення немовляти дивним і зворушливим подарунком буде мірна ікона. Інакше вона називається княжою, або рідної іконою. Цікаво, що в XVII—XVIII століттях мірні образи створювали лише для царських новонароджених, потім традиція забулася, і вже в XXI столітті відродилася знову, придбавши масовий характер. Ікона зветься «мірною», оскільки її висота робиться індивідуально за відповідністю росту дитини. Такі православні дари пишуться на замовлення і високо цінуються в якості подарунка.

Сімейні дати.
Віруючу подружню пару до ювілею весілля порадує ікона в подарунок. Найкращий презент для такого приводу – сімейна ікона, на якій зображені всі святі-покровителі саме цій, окремо взятій сім’ї. Сімейні образи зі святими замовляються у іконописця. Не менш популярні образи – складні у вигляді двостулкових і більше рамок.

Христина з іконою

Ікони в дар без приводу – чи можна?
У деяких життєвих ситуаціях можна подарувати людині образ без особливого приводу. Якщо ви відчуваєте, що ваш близький потребує духовної захисту – то навіть не роздумуйте, можна дарувати ікони або не можна. Такий православний подарунок буде на користь і обдаровуваного, і вам – ви зробите добру справу.
Дівчині в положенні обов’язково подаруйте зображення Пресвятої Богородиці «Помічниця в пологах». Молитви святому Образу Пресвятої Богородиці Помічниці в пологах полегшать сутички і сприятливо впливають на процес пологів в цілому.

Найкращій подрузі можна піднести в дар Семистрільну ікону Божої Матері. Такий образ в подарунок вішається навпроти вхідних дверей, захищає від недобрих гостей, заздрості і злих сердець.

Студенту або школяреві в навчанні та засвоєнні нових знань сприяє образ Святого Пантелеймона. Особливо він дієвий, якщо носити його з собою на важливі іспити, заліки. Подаруйте юному учневі кишенькову заламіновану іконку із зображенням цього святого.

Вибираємо ікону

Звідки беруться забобони: прикмети, пов’язані з даруванням ікон?
Напевно, багато з вас чули про забобони у зв’язку з даруванням образів. Ми відповімо на питання, чому не можна дарувати ікони на думку тих, хто схильний до містицизму. Перші прикмети, що йдуть споконвіку, свідчать – образи зі святими ликами слід приймати в подарунок тільки від доброзичливих людей, варто навіть обмежитися членами сім’ї.

Вважалося, що, незважаючи на священність ікони, чаклунки можуть через подарований образок передати в руки будь-яку нечисть – починаючи псуванням, закінчуючи змовою на смерть. Залякані подібними казками люди вірили в бабусині прикмети, самонавіювання творило «чудеса» – в сім’ї починався розлад, а сварки приписували будь-якій подарованій чужими руками іконі.

Особливо переживають дружини, знаючи, що ікону викидати не можна, відносили «причину бід і сімейних чвар в церкву, де зображення з ликом святого повторно освячували. Після цього в сім’ї налагоджувалися відносини, адже прикмети «втрачали свою дію».

На все вищеописане можна сказати лише одне — істинно віруюча людина ніколи не потрапить під вплив народних повір’їв, тому навіть найзапекліші прикмети їй не страшні.

(093) 208 9070 (Viber) Відхилити

Вінчальна Пара Ікона

Оптовий прайс

Прайс відкриється зразу, у цьому ж вікні. Посилання на нього ми також надішлемо Вам на Email. Обіцяємо не спамити.

You have Successfully Subscribed!